Tento web používá cookies k dosažení potřebné funkcionality. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte. Další informace. Informace o ochraně osobních údajů najdete zde. Souhlasím

Obtočný ventil bazénového solárního ohřevu připojení 32/38 mm

Dostupnost Ihned k odeslání
Číslo produktu ES221
Cena 424s DPH 21%

Vážení zákazníci, v rámci zkvalitnění a zjednodušení nákupů jsme přesunuli nákupní proces na náš hlavní internetový obchod bazenonline.cz.
Bazenonline navíc nabízí:

  • Slevový program
  • Více bazénových produktů
  • Více informací o produktech
  • Bazénovou poradnu
  • Produktová videa

A mnoho dalších vylepšení pro pohodlnější nákup a rozhodování.

Popis produktu

Obtočný ventil bazénového solárního kolektoru slouží k regulaci průtoku vody přes solární ohřev. Pomocí obtočného ventilu lze regulovat množství vody, které bude protékat solárním ohřevem. Díky této regulaci lze dosáhnout maximálního tepelného výkonu ohřevu vody.

Pokud připojíte solární ohřev bazénu přímo na výtlak bazénové filtrace s vyšším výkonem, pak voda protékající kolektorem nebude mít dostatek času na ohřátí a bude trvat velmi dlouhou dobu než nahřejete celý bazén. Optimální průtok přes ohřev je 1/3 výkonu filtrace a 2/3 vody mimo ohřev přímo do bazénu.

Pokud filtrujete bazén i v nočních hodinách, je potřeba, aby voda neprotékala solárním ohřevem. Může docházet k jejímu ochlazování.

Připojení obtočného ventilu: hadice 32 nebo 38 mm


Alternativní produkty